KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16642003

nr 1664 2003

Kaarlo Vuori

(1863-1914), Finland

Oljemålning, Vågor. Signerad. Olja på duk, 35x57 cm, yttermått inklusive ram: 46x68 cm

Kaarlo Vuori, finländsk målare född 1863, död 1914.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 2 december 2024
kl 20:41:00

22/11 12:44:57 1      Vinnande bud

  • Tema

Kaarlo Vuori

Läs mer om Kaarlo Vuori